• 7 grudnia, 2016 0:43

Liga mistrzów FIBA: Porażka Rossy Radom, zwycięstwo Neptūnasu

Trzeciej porażki z rzędu w grupie C w Lidze Mistrzów FIBA doznała Rosa Radom. W Salonikach podopieczni Wojciecha Kamińskiego ulegli PAOK 66:85. Z kolei lider tabeli Neptūnas Kłajpeda zwyciężył z tureckim Usak Sportif 103:88.

W inauguracyjne spotkaniu w Lidze Mistrzów FIBA, wicemistrzowie Polski po trzech dogrywkach pokonali PAOK, ale w rozgrywanym kilka tygodni później rewanżu źle rozegrali drugą część pierwszej kwarty, co kosztowało ich porażkę.

Po ośmiu spotkaniach w europejskich pucharach Rossa ma bilans 3-5 i do czwartego miejsca, gwarantującego grę w play-off Ligi Mistrzów FIBA traci co najmniej jedną wygraną.

Kolejne spotkanie Rosa rozegra na własnym parkiecie 14 grudnia z łotewskim Ventspils. Pierwsze spotkanie zespół Wojciecha Kamińskiego przegrał 53:74.

PAOK
: Jordan Sibert 22, Keith Clanton 11, Linos Chrysikopoulos 10, Andreas Glyniadakis 9

Rosa Radom
: Gary Bell 25, Jordan Callahan 11, Michał Sokołowski 9, Darnell Jackson 9, Jarosław Zyskowski 9.

W pojedynku w Kłajpedzie, gospodarze kontrolowali przebieg meczu od początku do końca spotkania. Litewski zawodnik w barwach Sportifu Evaldas Kairys, dla swojej ekipy zdobył 11 punktów.

Zdobywając 103 punkty, Neptūnas rozegrał ofensywnie najskuteczniejszy pojedynek sezonu. Podopieczni Dainiusa Adomaitisa na swoim koncie mają 7 zwycięstw, 1 porażkę i pewnie prowadzą w tabeli grupy C.

Neptūnas: J.Baron 42, M.Mažeika 15, M.Girdžiūnas i M.Kačinas po 14.