• 17 listopada, 2016 1:00

Liga mistrzów FIBA: Neptūnas z 5 zwycięstwem z kolei

Wciąż bez porażki w rozgrywkach Ligi Mistrzów FIBA kroczy Neptūnas Kłajpeda. Wicemistrz Litwy w piątej kolejce zwyciężył z PAOK Saloniki- 68:63.

Mimo wygranej Neptūnas przez dłuższy czas pojedynku odgrywał rolę goniącego, szturmu dokonano dopiero w ostatniej odsłonie. Lider wicemistrzów Litwy Jerai Grant zdobył 8 punktów z kolei i w połowie decydującej odsłony dał dwupunktowe prowadzenie swojej ekipie (62:60). W sumie w czwartej kwarcie Grant zdobył 10 punktów. Larry Drew zdobywając 2 punkty dla swojej ekipy zwiększy prowadzenie Neptūnasu, a Martynas Mažeika 4 rzutami wolnymi zatwierdził zwycięstwo (68:63).

Zwycięstwo Neptūnas przede wszystkim zawdzięcza dobrej defensywie. W decydującej kwarcie rywale w ciągu 5 minut i 35 sekund nie mogli zdobyć żadnego punktu.

Było to 5 zwycięstwo z 5 możliwych dla Neptūnasu, który w grupie C jest zdecydowanym liderem grupy.

Neptūnas: J.Grant 14 (10 zbiórek), M.Mažeika 10, J.Baron 9, O.Johnson i V.Šarakauskas po 8.

PAOK: D.Bryant 13, K.Clanton 11.