• 9 listopada, 2016 22:08

Liga mistrzów FIBA: Neptūnas wciąż niepokonany

Udany start w rozgrywkach koszykarskiej ligi mistrzów kontynuuje Neptūnas Kłajpeda. Wicemistrzowie Litwy odnieśli czwarte zwycięstwo z kolei we środę pokonując EWE Baskets Oldenburg 64:63. Trzecią porażkę w czwartej kolejce odniósł mistrz Polski Stelmet Zielona Góra.

Pojedynek w Niemczech był wyrównany od samego początku, a niewielka przewaga w meczu należała do gospodarzy. Komplikacje dla litewskiej ekipy nastąpiły w ostatniej odsłonie kiedy rywale poszli za ciosem i zgromadzili dwucyfrową przewagę- 57:47. Wtedy inicjatywę przejął rozgrywający Neptūnasu Mindaugas Girdžiūnas który zmniejszył przewagę przeciwnika do 6 oczek, a wynik na 61:61 ustalił Jarai Grant. W ostatniej minucie szansę na zdobycie zwycięstwa miały obie drużyny, lecz dzięki stracie gości i zdobytych punktów w szybkim ataku, gościom udało się zwyciężyć w spotkaniu z minimalną przewagą- 64:63.

Było to czwarte zwycięstwo z 4 możliwych dla ekipy z Kłajpedy. Drużyna Dainiusa Adomaitisa jest na wierzchołku tabeli grupy C.

EWE Baskets: F.Massenat, M.De Zeeuw i V.Duggins po 12.

Neptūnas
: J.Baron 15, J.Grant 10, M.Mažeika 9, T.Klimavičius i V.Šarakauskas po 8.

W innym spotkaniu Koszykarze mistrza Polski Stelmetu BC Zielona Góra przegrali w Stambule z Besiktasem Sompo 66:85 (16:25, 22:27, 4:13, 24:20) w meczu 4. kolejki grupy E Ligi Mistrzów FIBA. To ich trzecia porażka w rozgrywkach.

Koszykarze z Zielonej Góry tylko w pierwszej kwarcie toczyli wyrównany pojedynek z niepokonanym do tej pory Besiktasem. Od drugiej zaczęła rysować się bardziej wyraźna przewaga gospodarzy, którzy lepiej bronili, a przede wszystkim mieli wysoką skuteczność rzutów z dystansu – trafili 13 z 25 prób zza linii 6,75 m.

Katastrofalna trzecia kwarta, w której mistrz Polski zdobył zaledwie cztery punkty, przesądziła o najwyższej porażce zielonogórzan w dotychczasowych meczach LM FIBA.
W piątej kolejce Stelmet zmierzy się 15 listopada we własnej hali z mistrzem Węgier Szolnoki Olaj.

Beskitas: Michael Roll 15, Vladimir Stimac 14, DJ Strawberry 13, Michael Thompson 10, Kyle Weems 9

Stelmet BC Zielona Góra: Julian Vaughn 13, Thomas Kelati 11, James Florence 8, Adam Hrycaniuk 7, Armani Moore 6