• 16 lipca, 2015 8:06

Liga Mistrzów: bezbramkowy remis Žalgirisu

Piłkarze Žalgirisu Wilno zremisowali na wyjeździe z FF Malmo 0:0 w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w Wilnie 21 lipca.

Gospodarze kontrolowali piłkę przez 62% czasu i w sumie wykonali aż 17 strzałów. 6 z nich leciało w światło bramki, jednak wspaniale w ten wieczór interweniował Armantas Vitkauskas. Jego koledzy z drużyny zaś na bramkę rywali pokusili się tylko trzykrotnie.

Piłkarze Malmo oblężenie połowy rywali zaczęli od pierwszego gwizdka i już w 9 minucie po raz pierwszy interweniować musiał bramkarz Žalgirisu. W całym meczu wilnianie mieli sporadyczne okazje do zdobycia gola, jednak w decydującym momencie brakowało szczęścia. Gospodarze także próbowali wpakować piłkę do siatki przyjezdnych, ale obrona litewskich piłkarzy zawsze stawała na wysokości zadania.

„Szwedzi bardzo dobrze atakują. W ciągu roku tylko dwukrotnie nie zdobyli bramki, co oznacza, że jesteśmy trzecią drużyną, której udało się ich powstrzymać” – mówił po meczu trener Valdas Dambrauskas.

Szkoleniowiec przyznał, że bezbramkowy remis jeszcze nic nie oznacza i najwięcej pracy czeka w Wilnie.

„Euforii w szatni nie było, bo wiemy, że zrobiliśmy mniej niż połowę pracy. To nie jest zwycięstwo czy bramkowy remis, ale dodało to nam wiary w siebie. W Wilnie udowodnimy, że możemy grać z najlepszymi europejskimi drużynami” – zaznaczył strateg.