• 28 kwietnia, 2014 6:05

Liga hiszpańska – Atletico Madryt coraz bliżej mistrzostwa

Piłkarze Atletico Madryt są coraz bliżej pierwszego mistrzostwa Hiszpanii od 1996 roku. Stołeczny klub pokonał na wyjeździe w niedzielę Valencię 1:0 i na trzy kolejki przed końcem sezonu ma czteropunktową przewagę nad Barceloną, która wygrała z Villarreal 3:2.

Katalończycy mogą mówić o sporym szczęściu. Do 64. minuty przegrywali 0:2 po bramkach Caniego i Manu Trigueirosa. Później piłkarze Villarreal pomogli pogrążonym w żałobie po śmierci ich byłego trener Tito Vilanovy zawodnikom Barcelony. Dwa gole samobójcze Gabriela Paulisty i Mateo Musacchio sprawiły, że w 78. minucie był remis 2:2. Dzieła dokończył w 83. minucie Lionel Messi. To było jego 27. trafienie w sezonie.

Zwycięską bramkę w niedzielę w Walencji strzelił w 43. minucie Raul Garcia. Resztę zrobiła defensywa Atletico, która nie popełniła żadnego błędu i nie pozwoliła napastnikom rywali zagrozić ani razu bramce. Na parę sekund przed końcowym gwizdkiem jeszcze czerwoną kartką ukarany został Juanfran Torres z ekipy gości.

Teraz Atletico koncentrować się będzie na rewanżowym spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzów w środę w Londynie. W pierwszym meczu z Chelsea był remis 0:0.

W sobotę Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt udowodnił, że wrócił do pełni sił po niedawnych urazach. Zdobył dwie bramki, po efektownych uderzeniach z dystansu, w wygranym 4:0 meczu z Osasuną Pampeluna.

W tej kolejce wyłoniono także pierwszego spadkowicza. Został nim zespół Damiena Perquisa – Betis Sewilla. O degradacji przesądziło zwycięstwo broniącego się przed spadkiem Getafe z Malagą 1:0.