A liga: Hat trick Šernasa i zwycięstwo Atlantasa

W pojedynku w Kownie mistrz Litwy w piłce nożnej Žalgiris Wilno pokonał Kowieński Stumbras 3:1, a hat-tricka dla zwycięzców strzelił Darvydas Šernas. Atlantas Kłajpeda na wyjeździe pokonał Jonavę 2:0.

Przez pierwszych 5 kolejek Žalgiris miał problem ze skutecznością, chodziło o napastników którzy w pierwszych 5 meczach nie zdobyli żadnej bramki. Jednak wczoraj w drugiej połowie napastnik zielono- białych Darvydas Šernas zdobył hat-tricka i przyniósł zwycięstwo swojej ekipie. Stumbras odpowiedział na to tylko jedną bramką.

Było to 4 zwycięstwo mistrzów Litwy w bieżącym sezonie. Ekipa plasuje się na pierwszym miejscu z 15 punktami. Z kolei Stumbras ma 2 punkty i jest siódmy.

W innym spotkaniu Atlantas Kłajpeda 2:0 na wyjeździe pokonał Jonavę Janów. Ekipa gospodarzy była lepsza od rywali w pierwszej połowie lecz nie zdobyła bramki choć miała na to kilka okazji. W drugiej połowie bramkę dla Atlantasa zdobył Sergej Obivalin,a zwycięstwo już w doliczonym czasie zatwierdził Andrei Panyukov. Atlantas wrócił na pozycję wicelidera tabeli. Jonava jest na 4 miejscu.