• 21 sierpnia, 2015 8:12

Liga Europy: Wygrane Legii i Lecha, gol Milika

Legia Warszawa pokonała w Kijowie Zorię Ługańsk 1:0 w pierwszym meczu 4. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. Z kolei Lech Poznań wygrał u siebie z Videotonem Szekesfehervar 3:0. Dzięki golowi Arkadiusza Milika Ajax Amsterdam pokonał czeski FK Jablonec 1:0.

Wicemistrz Polski w Kijowie rozegrał dobre spotkanie i przy większym szczęściu mógł pokusić się o bardziej okazałe zwycięstwo. Gola w 48. minucie uzyskał Michał Kucharczyk, a później gospodarzy od utraty kolejnego ratowały słupek i poprzeczka. Z drugiej strony świetnie w bramce Legii spisywał się Dusan Kuciak.

W korzystnej sytuacji przed rewanżem jest Lech Poznań, który przed własną publicznością pokonał mistrza Węgier 3:0. Bramki zdobyli Karol Linetty (11), Denis Thomalla (57) i Łukasz Trałka (68-głową).

Natomiast Arkadiusz Milik został bohaterem Ajaksu. W 54. minucie napastnik reprezentacji Polski wykorzystał rzut karny, dzięki czemu holenderska ekipa pokonała FK Jablonec 1:0.

Z kolei Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z norweskim Odd Grenland 4:3, choć do przerwy przegrywała 1:3. W kadrze na mecz nie znaleźli się Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

Bardziej okazałe zwycięstwo – 5:1 nad HJK Helsinki – odniosła drużyna FK Krasnodar, jednak Artur Jędrzejczyk skuteczną grę kolegów oglądał z ławki rezerwowych.

Zespoły lepsze w dwumeczach 4. rundy kwalifikacji zapewnią sobie prawo gry w fazie grupowej LE.