Liga Europy: porażki Lecha i Legii

Piłkarze Lecha Poznań przegrali na wyjeździe z FC Basel 0:2 (0:0) w meczu drugiej kolejki grupy I Ligi Europejskiej. Takim samym wynikiem w domowym meczu z SSC Napoli uległa Legia Warszawa.

Kolejny przeciętny mecz Lecha, który już po raz trzeci w tym sezonie uległ FC Basel. O ile przed dwoma miesiącami poznaniacy przeciwko Szwajcarom zagrali dwa niezłe spotkania, tak w czwartkowy wieczór trudno było znaleźć pozytywne akcenty w ich postawie. Kluczowym dla losów meczu był początek drugiej połowy. W jego trakcie najpierw czerwoną kartkę otrzymał Karol Linetty, a następnie Birkir Bjarnason zdobył gola dla Szwajcarów. Wynik ustalił w końcówce Breel Embolo.

Tymczasem porażka Legii z Napoli 0:2 była najniższym wymiarem kary dla piłkarzy Henninga Berga. W meczu z Włochami Wojskowi postawili się rywalom tylko w pierwszej połowie. Defensywne ustawienie Norwega działało aż do 52. minuty, kiedy to Kuciaka pokonał Dries Mertens. W końcówce meczu pięknym strzałem wynik ustalił Gonzalo Higuain.