• 20 lutego, 2015 7:39

Liga Europejska: remis Torino, zwycięstwo Sevillii

Piłkarze Legii Warszawa przegrali na wyjeździe z Ajaksem Amsterdam 0:1 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej. Ze zwycięstwa cieszył się Grzegorz Krychowiak, którego Sevilla pokonała u siebie Borussię Moenchengladbach 1:0. Rewanże 26 lutego.

Legię pogrążył w 35. minucie reprezentant Polski Arkadiusz Milik. Mistrzowie Polski, zwłaszcza w drugiej połowie, zaprezentowali się dobrze, ale razili nieskutecznością, szczególnie Michał Żyro, który zmarnował najbardziej dogodną okazję do wyrównania.

Remisy padły w dwóch meczach z udziałem Polaków. Zespół AC Torino, którego kapitanem jest Kamil Glik, zremisował 2:2 z Athletic Bilbao, a Roma, z Łukaszem Skorupskim w bramce, z Feyenoordem Rotterdam 1:1. Obaj rozegrali całe spotkania.

Na ławce rezerwowych 90 minut spędził Łukasz Teodorczyk z Dynama Kijów. Ukraińska ekipa przegrała na wyjeździe z francuskim En Avant Guingamp 1:2, ale całą drugą połowę musiała grać w dziewiątkę.

Polski akcent był także na słynnym stadionie Anfield, gdzie mecz Liverpoolu z Besiktasem Stambuł (1:0) prowadził Szymon Marciniak. Jedynego gola w końcówce uzyskał z rzutu karnego Włoch Mario Balotelli.

Najwięcej emocji i bramek było w Glasgow, gdzie Celtic zremisował z Interem Mediolan 3:3.