A liga – dwudziesta porażka Dainavy

W pierwszym meczu XXI kolejki piłkarskiej SMScredit.lt A ligi olicka Dainava przegrała na wyjeździe z Kruoją Pokroje 2:3 (2:1) i doznała już dwudziestej porażki w tym sezonie.

Początek spotkania należał do gospodarzy i to właśnie oni już w 3 minucie wyszli na prowadzenie – gola zdobył Robertas Vėževičius. Jednak Dainava nie zamierzała składać broni i w ciągu pół godziny nadrobiła straty z nawiązką. Najpierw w 18 min. karny realizował Christophe Bellus, a dziesięć minut później gościom prowadzenie dał strzał Deividas Kumeta.

Po przerwie sytuacja jednak się zmieniła – gospodarze obudzili się i ruszyli do odrabiania strat. W 62 min. Darius Jankauskas doprowadził do stanu remisowego, a kilka chwil przed końcem meczu (81 min.) 3 punkty Kruoji zapewnił Radanfah Abu Bakr. Tym samym gospodarze awansowali na 3 miejsce w tabeli, ale ich utrzymanie na tej pozycji będzie zależało od reszty meczów XXI kolejki. Dainava natomiast pozostaje tam, gdzie była – na samym dnie tabeli.