A liga: Atlantas zatrzymał mistrzów Litwy

Žalgiris Wilno przegra przed własną publicznością z Atlantasem Kłajpeda 0:1 (0:0) w spotkaniu zamykającym 24. kolejkę piłkarskiej A ligi.

Drugie w tym sezonie zwycięstwo kłajpedzian nad mistrzami Litwy Andrej Paniukov, który w 71. minucie pięknym strzałem posłał piłkę do siatki. Rosjanin ma już na swoim koncie 20 goli i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Emocje wzięły górą w ostatnich chwilach meczu. W drugiej dodatkowej minucie czerwoną kartę zobaczył strzelca jedynej bramki, a trzy minuty później boisko przed czasem musiał opuścić kapitan wilnian Deividas Šemberas.

Na pozycji lidera A ligi pozostał Žalgiris (58 pkt), ale jego przewaga nad drugimi Trokami (53 pkt) stopniała do pięciu punktów. Trzeci Atlantas (45pkt) do lidera traci 13 oczek, a Sūduvie (40 pkt) odskoczył na 5 punktów.