• 13 kwietnia, 2014 23:09

Liga angielska – Liverpool bliżej tytułu, zwycięstwo Chelsea

Liverpool pokonał w niedzielę 3:2 (2:0) Manchester City w meczu 34. kolejki i umocnił się na pozycji lidera angielskiej Premier League. Piłkarze "The Reds" odnieśli dziesiąte z rzędu zwycięstwo ligowe.

Oba zespołu pokazały doskonały futbol, ale teraz Liverpool jest coraz bliżej do wywalczenia pierwszego od 1990 roku mistrzostwa Anglii.

Po pierwszej połowie prawdziwej piłkarskiej uczty i golach Raheema Sterlinga (6) i Martina Skrtela (26) gospodarze prowadzili 2:0. Pierwszą bramkę dla City strzelił w 57 minucie David Silva, po precyzyjnym podaniu Jamesa Milnera, druga to samobójczy gol Glena Johnsona, który skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Silvy.

Trzeciego gola „The Citizens” stracili w 78 minucie po perfekcyjnym strzale Philippe Coutinho. Bramkarz gości Joe Hart nie miał nic do powiedzenia.

Liverpool prowadzi w tabeli z dorobkiem 77 pkt, City na trzeciej pozycji ma siedem punktów mniej, ale także dwa mecze mniej rozegrane.

Wszystkie spotkania na Wyspach rozpoczynają się w ten weekend z siedmiominutowym opóźnieniem, ponieważ sześć minut po każdej pełnej godzinie ma nastąpić chwila ciszy. W ten sposób Anglia upamiętnia 25 rocznicę wydarzeń z meczu półfinałowego pomiędzy Liverpoolem a Nottingham Forest, który z powodu dramatu na trybunach przerwano właśnie po sześciu minutach.

15 kwietnia 1989 roku życie straciło 96 kibiców „The Reds”. Napór tłumu był tak silny, że fani zostali wepchnięci na metalowe barierki i dosłownie zmiażdżeni.

Liverpool prowadzi w tabeli z dorobkiem 77 pkt, City jest na trzeciej pozycji, ma siedem punktów mniej, ale także dwa mecze zaległe. Obie ekipy rozdziela Chelsea Londyn, która zgromadziła 75 pkt.

W niedzielę „The Blues” namęczyli się wprawdzie w Walii ze Swansea City, ale ostatecznie o ich triumfie zdecydował Demba Ba, który pokonał bramkarza rywali w 68. minucie.

Londyńczycy i Liverpool zmierzą się w bezpośrednim starciu w 36. kolejce ekstraklasy, 27 kwietnia.