Lietuvos rytas i Turów Zgorzelec pożegnali się z Pucharem Europy UZUPEŁNIONE

Na 1/8 finału zakończyła się przygoda Lietuvos rytasu w Pucharze Europy. Wilnianie przegrali w Izmirze z Pinar Karsiyaką 81:97.

Lietuvos rytas po niedzielnym zwycięstwie nad Žalgiris miał roznieść również Turków. Tak się jednak nie stało i spotkanie przegrali już w pierwszej połowie. Równa walka trwała tylko przez połowę pierwszej kwarty, bo już na pierwszą dłuższą przerwę gospodarze zeszli prowadząc 20:13.

Kluczową była walka pod tablicami, którą goście z Wilna przegrali 23:31. Koszykarze Pinar Karsiyaka tracili mniej piłek (11:20) oraz zanotowali więcej asyst (27:13).

Lietuvos rytas: Gediminas Orelik 22, Martynas Gecevičius 17, Žygimantas Janavičius 11, Travis Leslie 10, Mindaugas Lukauskis 8, Adas Juškevičius 5.

Pinar Karsiyaka:
Jon Diebler 26, Bobby Dixon 14, D.J. Strawberry 13, Ersan Veyseloglou 10, Kenny Gabriel (6 zbiórek) i Hersek Baris po 9, Juan Palacios 8

W meczu rewanżowym 1/8 finału przegrali również koszykarze PGE Turowa Zgorzelec. Mistrzowie Polski ulegli we własnej hali z Paris Levallois 78:87 (22:18, 12:26, 15:14, 29:29). Pierwsze spotkaniu wygrali także Francuzi (74:71) i to oni awansowali do ćwierćfinału rozgrywek.

Pierwsza kwarta wskazywała, że Turów nie powinien mieć problemów z odrobieniem strat z pierwszego, przegranego 71:74 meczu. Druga odsłona spotkania w wykonaniu mistrzów Polski była jednak katastrofalna i to ona zadecydowała o końcowym wyniku.

Pierwsze sześć minut drugiej kwarty Turów przegrał 0:16. Pierwsze punkty zespół ze Zgorzelca zdobył po blisko siedmiu minutach i to z linii rzutów osobistych. W pewnym momencie goście prowadzili już 44:28. W trzeciej kwarcie podopiecznym trenera Miodraga Rajkovica udało się zmniejszyć straty do trzech oczek (49:52), ale to było wszystko, na co było ich stać w środę.