Lietuvos rytas i Neptūnas padli w Pucharze Europy

Lietuvos rytas Wilno w żaden sposób nie może znaleźć recepty na zwycięstwo w Pucharze Europy. W piątym meczu grupy E wilnianie przegrali na wyjeździe z PAOK Saloniki 76:81 (12:26, 21:14, 24:15, 19:26).

W decydujących chwilach spotkania Gediminas Orelikas i Deividas Gailius chybili z dystansu, a William Hatcher i Kostas Vasileiadis zachowali zimną krew i poprowadzili gospodarzy do drugiego zwycięstwo w rozgrywkach europejskich w tym sezonie. To już trzeci z kolei mecz Rytasu, gdy zaspał początek i obudził się dopiero po przerwie – na odrobienie, tradycyjnie, nie wystarczyło czasu.

To już czwarta porażka Lietuvos rytasu w Pucharze Europy w pięciu meczach. Wicemistrzowie Litwy zajmują w grupie E piąte, przedostatnie miejsce.

PAOK: Kostas Vasileadis 26 (8 zbiórek), William Hatcher 17, Milenko Tepić 10 (8 zbiórek), Sofoklis Schortsanitis 8.

Lietuvos rytas: Deividas Gailius 17, Krzysztof Ławrynowicz 13 (10 zbiórek), Nicolas Laprovittola 10, Gediminas Orelikas 9, Marius Runkauskas 8, Rokas Giedraitis 6.

Trzeciego zwycięstwa w Pucharze Europy nie zdołał odnieść Neptūnas Kłajpeda. Prowadzący przez większość spotkania kłajpedzianie zwycięstwo opuścili w ostatnich minutach – przegrali z AEK Ateny 80:86 (22:17, 21:24, 18:17, 19:28).

Neptūnas: Martynas Mažeika 20, Daniel Ewing 17 (6 zbiórek), Donatas Zavackas 10, Simas Galdikas 9, Jerai Grant 7.

AEK: Louk Mavrokefalidis 27 (8 zbiórek), Dushan Shakota 16, Marc Carter 11, Chris Warren 9.