• 13 sierpnia, 2014 17:04

Lekkoatletyczne ME – Raivydas Stanys w finale skoku wzwyż

Lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu nie będzie miło wspominać Eglė Balčiūnaitė, która odpadła w kwalifikacjach biegu na 800 metrów. Do finału skoku wzwyż zakwalifikował się jednak Raivydas Stanys, a w półfinale biegu na 400 m przez płotki wystąpi Eglė Staišiūnaitė.

Raivydas Stanys nie uzyskał normy kwalifikacyjnej, bo w najlepszych próbach skoczył 2,10, 2,15 i 2,19 m, ale tego wystarczyło by popaść do grona 14 zawodników, którzy wystąpią w finale zmagań. W kwalifikacjach Litwin podzielił się 12-14 pozycją. W finale zobaczymy również Polaka Wojciecha Theinera. Zawodnik AZS AWF Katowice w pierwszej próbie uzyskał 2,23 i znalazł się w czołowej dwunastce.

Do półfinału awansowała natomiast litewska biegaczka 25-letnia Eglė Staišiūnaitė. W eliminacjach biegu na 400 m przez płotki Litwinka z czasem 57,51 sek. była 3. Taki samy czas uzyskała Rosjanka Irina Davydova. W ogólnej klasyfikacji kwalifikacji biegaczka zajęła 12-13 lokatę wśród 26 zawodniczek. W półfinale pobiegnie 16 uczestniczek.

Z kolei litewska biegaczka Eglė Balčiūnaitė nie może zaliczyć dzień do udanych. Litwinka (2:08,05 min.) odpadła w kwalifikacjach biegu na 800 metrów, albowiem uzyskany czas dał jej zaledwie 26. miejsce wśród 29. Z rywalizacji niespodziewanie odpadła halowa wicemistrzyni świata Polka Angelika Cichocka. W półfinale znalazła się jednak 23-letnia Joanna Jóźwik.

O medale w chodzie na 20 km walczyli dziś Marius Šavelskis, Marius Žiūkas i Genadijus Kozlovskis. Na mecie zajęli oni odpowiednio 18, 22 i 24 pozycje. Polak Rafał Fedaczyński został sklasyfikowany na 16. miejscu. Zwyciężył Hiszpan Miguel Angel Lopez. Srebro i brąz dla Rosjan – Aleksandra Iwanowa i Denisa Striełkowa.