• 15 sierpnia, 2014 6:35

Lekkoatletyczne ME – srebro Zalewskiego, Staišiūnaitė bez finału

Za nami kolejny dzień lekkoatletycznych zmagać na mistrzostwach Europy w Zurychu. W wieczornej czwartkowej sesji startowała tylko jedna zawodniczka Eglė Staišiūnaitė.

Litewska biegaczka w półfinale biegu na 400 m przez płotki poprawiła swój rekord (56,39 sek.), ale tego do awansu nie wystarczyło. W klasyfikacji ogólnej Staišiūnaitė była jedenasta i do finału zabrakło jej 0,42 sek.

Trzeci medal wywalczyła drużyna biało-czerwona. Krystian Zalewski został srebrnym medalistą mistrzostw Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami po dyskwalifikacji zwycięzcy Francuza Mahiedine’a Mekhissi-Benabbada. Kolejny Francuz Dimitr Bascou stracił brązowy krążek na 110 m przez płotki.

Mekhissi-Benabbad na 80 m przed metą zlekceważył rywali, zdjął koszulkę i pomachał nią do kibiców. Od razu dostał od sędziów żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, ale Hiszpanie złożyli protest. Czwarty był bowiem reprezentant ich kraju Angel Mullera. Po utrzymaniu dyskwalifikacji przez komisję odwoławczą Mekhissi-Benabbada został zdyskwalifikowany na podstawie dwóch punktów: zawodnik od rozpoczęcia rywalizacji aż do zakończenia musi mieć ten sam strój oraz numer startowy. Drugi z Polaków w tej konkurencji Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław) przesunął się na dziesiątą pozycję.