• 15 czerwca, 2014 14:59

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė triumfowała w turnieju pięcioboju nowoczesnego w Moskwie

W odbywającym się w Moskwie tradycyjnym turnieju pięcioboju nowoczesnego Kremplin Cup równych nie miała sobie Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, która z 1309 punktami wygrała imprezę, wyprzedzając 23 zawodniczki.

BNS

Drugie miejsce z 1292 punktami wywalczyła reprezentantka Niemiec Annika Schleu, a na najniższych stopniu podium stanęła przedstawicielka Rosji Donata Rimšaitė (1284 pkt), która prowadziła aż do ostatniej dyscypliny – biegu przełajowego (3000 m) ze strzelaniem z pistoletu.

Ostatnią konkurencję L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė rozpoczęła z dziesiątego miejsca – do D. Rimšaitė traciła 32 sekundy. Jednak już przed trzecim strzelaniem Litwinka wyrwała się na prowadzenie i nie odstąpiła pozycji lidera aż do samej mety.

Zwyciężczyni Pucharu Świata, Polka Oktawia Nowacka z 1277 punktami uplasowała się na czwartej pozycji.