• 10 lipca, 2016 15:00

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė mistrzynią Europy w pięcioboju nowoczesnym

Reprezentantka Litwy oraz złota medalistka z igrzysk olimpijskich w Londynie, Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė triumfowała w mistrzostwach Europy pięcioboju nowoczesnego.

W stolicy Bulgarii- Sofii, Litwinka dobrze się spisała we wszystkich konkurencjach.

W sumie Asadauskaitė-Zadneprovskienė zdobyła 1368 punktów. Na drugim miejscu z 1350 punktami uplasowała się przedstawicielka Rosji Gulnaz Gubaidulina. Brąz zawodów wywalczyła reprezentantka Turcji Ilke Ozyuksel (1327 punktów).

Blisko podium została druga Litwinka Gintarė Venčkauskaitė, która w klasyfikacji generalnej z 1316 punktami zajęła 4 miejsce. W kategorii drużynowej, także najlepiej spisała się reprezentacja Litwy. Z 3915 punktami Litwini wyprzedzili przedstawicieli Wielkiej Brytanii (3887) oraz Rosji ( 3885).