• 14 lipca, 2014 20:09

Laura Asadauskaitė i Justinas Kinderis mistrzami Europy w pięcioboju nowoczesnym

Litewski duet wywalczył w węgierskim Szekesfehervar złoty medal mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym w rywalizacji sztafet mieszanych. Druga była Wielka Brytania przed Polską.

Chociaż przed kończącą rywalizację kombinacją (bieg i strzelanie) Litwini mieli stratę 22 sekund do drugich Brytyjczyków – to w końcu lepsza okazała się jednak para Laura Asadauskaitė i Justinas Kinderis, która na mecie wyprzedziła rywali o 3 sekundy.

W szermierce Litwini z 220 punktami uplasowali się na 3. miejscu, w pływaniu zostali na 8. lokacie (336 pkt.), a w jeździe konnej wywalczyli drugie miejsce – 300 punktów.

W rywalizacji indywidualnej L. Asadauskaitė była 5., a J. Kinderis zajął 9. miejsce.