BNS

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė i G. Venčkauskaitė w finale mistrzostw świata w pięcioboju

W Warszawie odbywają się światowe mistrzostwa w pięcioboju nowoczesnym. W zawodach bierze udział rekordowo ilość zawodniczek - 82 pięcioboistki z 29 krajów. Tylko 36 trafiło do finału. Jest wśród nich również broniąca tytułu mistrza świata Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė oraz Gintarė Venčkauskaitė.

Mistrzyni świata Asadauskaitė-Zadneprovskienė (1069 pkt) w grupie A zajęła 2 miejsce i pewnie awansowała do decydującej fazy. W grupie A wygrała Brytyjka Samantha Murray, która wyprzedziła Litwinkę i Japonkę Renę Shimazu. Rezultaty z eliminacji nie liczą się w finale.

G. Venčkauskaitė i Lina Batulevičiūtė trafiły do grupy C. Po ostatniej dyscyplinie Venčkauskaitė (1051 pkt) udało się wskoczyć na 10 miejsce w grupie, a Batulevičiūtė (1029 pkt) została 15.

Venčkauskaitė do finału trafiła w grupie 12 zawodniczek, które osiągnęły najlepsze wyniki – w klasyfikacji generalnej zajęła 31 miejsce. Batulevičiūtė uplasowała się na 41. pozycji i weźmie udziału w finale, który odbędzie się w piątek.

Dziś natomiast odbędą się eliminacje mężczyzn. Wystartują również Litwini Justinas Kinderis i Lukas Kontrimavičius. Mistrzostwa świata zakończą się w niedzielę rywalizacją sztafet mieszanych – Lite reprezentować będą Asadauskaitė-Zadneprovskienė i Kinderis.