Koszykówka: Reprezentacja Litwy ze srebrnym medalem ME

Reprezentacja Litwy w koszykówce do lat 18 nie zdołała odnieść najważniejszej wygranej na mistrzostwach Europy. Podopieczni Rimantasa Grigasa w finale z wynikiem 68:75 ulegli Francji.

Od pierwszego gwizdu Litwa pełniła rolę goniącego. Słaby początek spowodował suszę ofensywną Litwy, która do dużej przerwy zdobyła tylko 28 punktów, z kolei rywale prowadzili z 8 punktowa przewagą. Największe przewaga Francji w 3 odsłonie wynosiła 14 punktów, aczkolwiek Litwa nie zamierzała się poddać. Koszykarzom udało się nadrobić straty i zmniejszyć prowadzenie rywali do minimum (59:60), lecz celne rzuty w końcówce francuskich koszykarzy za trzy nie pozwoliły odnieść zwycięstwa.

Reprezentacji Litwy nie uratował fantastyczny popis Arnoldasa Kulboka. Młody zawodnik niemieckiej ekipy Brose Bamberg zdobył 28 oczek trafiając 8 z 15 rzutów za trzy.

W reprezentacji Francji nie do zatrzymania był lider drużyny, Frank Ntilikina. Francuz w ostatniej kwarcie zdobył nawet 16 punktów, a sumie miał ich 31.

Był to siódmy finał reprezentacji Litwy do lat 18 w historii. Młodej kadrze tytuł mistrza udało się zdobyć dopiero 2 razy w 1994 i 2010 roku.