Koszykówka: Łotwa pokonuje Litwę w braterskim pojedynku

Reprezentacja Litwy w koszykówce kontynuuje przygotowania do Eurobasketu- 2017. Obecnie drużyna znajduje się w Rydze gdzie bierze udział w turnieju towarzyskim. Podopieczni Dainiusa Adomaitisa w sobotni wieczór przegrali z Łotwą 77:87.

Chociaż początek był bardziej udany dla gości, to jednak gospodarzom udało się uzyskać 5-punktową przewagę po pierwszej kwarcie.

W drugiej odsłonie największa gwiazda łotewskiej koszykówki Kristaps Porzingis prowadził własną drużynę do przodu, co zwiększyło przewagę gospodarzy do 13 punktów (45:32). W 3 kwarcie Łotysze zwiększyli prowadzenie do 16 punktów, jednak Litwini się nie załamali i nadrobili straty do 4 oczek.

W decydującej kwarcie Jonas Mačiulis był liderem własnej ekipy, jednak przełamać przebieg pojedynku się nie udało. Łotwa zwyciężyła z wynikiem 77:87.

Przed nadchodzącym Eurobasketem Litwa rozegra jeszcze dwa towarzyskie mecze z Islandią oraz z Hiszpanią.