• 18 sierpnia, 2017 22:55

Koszykówka: Litwa bez trudu pokonała Rumunię

Reprezentacja Litwy w koszykówce rozegrała kolejny pojedynek przygotowawczy do Eurobasketu 2017. W meczu który odbył się w Rydze Litwa bez trudu pokonała Rumunię- 97:64 .

Po raz pierwszy w składzie reprezentacji Litwy wystąpił rozgrywający, Marius Grigonis, który nie mógł wystąpić wcześniej z powodu kontuzji kostki. Rozgrywający na parkiecie spędził 16 minut i wykonał 4 asysty.

Osobisty rekord zdobytych punktów w cyklu przygotowawczym zdobył Lukas Lekavičius, który uzyskał 14 punktów. W tym meczu gra bazowała się na koszykarzach, którzy rzadziej wychodzą na parkiet w cyklu przygotowawczym.

Rumunia w mistrzostwach Europy wystąpi po raz pierwszy po 30 letniej przerwie. Awans Rumuni wynika z tego, że kraj będzie gospodarzem nadchodzącego Eurobasketu.

Litwa: Jonas Valančiūnas 16, Mindaugas Kuzminskas 15, Lukas Lekavičius 14, Eimantas Bendžius 11, Artūras Gudaitis i Artūras Milaknis po 10, Mantas Kalnietis 9.