• 22 marca, 2014 19:33

Koszykarze rejonu wileńskiego zwycięzcami turnieju Polbasket 2014

W dniach 17-20 marca w Pułtusku odbył się Międzynarodowy Turniej Koszykówki Polbasket 2014 z udziałem przedstawicieli Białorusi, Litwy i Polski. W zawodach zwyciężyli, niepokonani w ciągu całego turnieju, reprezentanci rejonu wileńskiego.

Wystąpiło w sumie 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Zdobywcy 1 miejsc otrzymali prawo na walkę w wielkim finale o miano zwycięzcy turnieju.

W pierwszym spotkaniu nasi koszykarze zagrali z drużyną Miejskiego Zespołu Szkół Nr. 1 w Ciechanowie. W tym spotkaniu nasi koszykarze nie mieli sobie żadnych trudności ze zdobyciem zwycięstwa i wygrali 61:25. W drugim spotkaniu, decydującym o pierwszym miejscu w grupie, koszykarze rejonu wileńskiego zagrali z silnym zespołem z Gimnazjum Nr. 1 w Zatorach. Jednak i tu odnieśli zwycięstwo 34:17.

W drugim dniu turnieju odbyły się mecze finałowe. W najważniejszym meczu turnieju nasi sportowcy zmierzyli się z Gimnazjum Nr. 3 w Pułtusku. Koszykarze rejonu wileńskiego udowodnili jednak, iż nie mają sobie równych – zwyciężyli 66:28. W meczu o 3 miejsce koszykarze Miejskiego Zespołu Szkół Nr. 1 w Ciechanowie pokonali drużynę Sokół z Grodna.

Najskuteczniejszym koszykarzem turnieju został uznany Sandrius Podbiereckas, który w jednym ze spotkań zdobył aż 22 punktów. Najlepszym strzelcem za 3 punkty został Jakub Gródek, z Publicznego Gimnazjum Nr. 3 w Pułtusku.

W drużynie rejonu wileńskiego także wystąpili: Edgar Mełko, Tomasz Wipszwa, Edgar Kiriłow, Justyn Leganowicz, Žygimantas Armanavičius, Robert Bujnowski, Patryk Wojciechowski, reprezentujący Gimnazjum w Pogirach, oraz Patryk Mardusewicz z Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie.