Koncert Spalvisa uratował Aalborg

Lukas Spalvis nie przestaje strzelać w Danii. Litewski napastnik zdobył bramkę w 6. minucie doliczonego czasu gry i zapewnił Aalborgowi domowe zwycięstwo nad drużyną Randers FC 3:2 (0:1) w 16 kolejce duńskiej Superligaen.

To nie był jedyny gol Lukasa Spalvisa – Litwin odznaczył się również kwadrans wcześniej, wyrównując na 2:2.

Randers wyszli na prowadzenie już w 3 minucie po golu Erika Marxena. Godzinę później po podaniu Spalvisa wyrównał Thon Enevoldsen, lecz tuż po tym piłkę do własnej siatki skierował Kasper Pedersen, ponownie dając prowadzenie przyjezdnym. Wtedy swoje show rozpoczął litewski snajper: najpierw przepięknym strzałem pokonał bramkarza rywali z rzutu wolnego, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego opanował piłkę na 11 metrze i celnym strzałem lewą nogą zapewnił Aalborgowi trzy punkty.

Aalborg (28 pkt) w duńskiej ekstraklasie piłkarskiej zajmuje trzecie miejsce, tracąc do prowadzącego FC Kobenhavn 4 punkty. Drugą lokatę zajmuje Midtjylland (31 pkt).

Lukas Spalvis prowadzi w klasyfiskacji strzelców – ma na koncie 13 bramek.