Kolejne zwycięstwa liderów LKL

Kolejne zwycięstwa w litewskiej lidze koszykówki (LKL) odnieśli Žalgiris Kowno oraz wileński Lietuvos rytas. Žalgiris (14/1) zwyciężył na wyjeździe z Dzūkiją Olita (1/14) 80:72 (25:13, 21:17, 12:21, 22:21). Chociaż ekipa z Olity jest wyraźnym autsajderem tego sezonu LKL, w tym meczu byli w stanie stawiać czoło mistrzom Litwy .

Przez połowę meczu Žalgiris dominował na parkiecie, a po dwóch kwartach przewaga ekipy z Kowna wynosiła 16 punktów (30:46). Po dużej przerwie Dzūkija nie zamierzała składać broni i po udanych zagrywkach zmniejszyła deficyt (51:58). W pewnym momencie czwartej kwarty Žalgiris miał tylko 2 punkty przewagi nad rywalem (58:56), lecz dzięki dobrze zagranemu fragmentowi (9:0) zielono-biali nie pozostawili wątpliwości co do zwycięzców tego meczu.

Žalgiris: I.Vougioukas 16, L.Lekavičius 12, P.Jankūnas 11, S.Vene i E.Ulanovas (8 zbiórek) – po 9.

Dzūkija: J.Robinson 18, A.Lapeta 15 (12 zbiórek), P.Danisevičius i T.Rinkūnas – po 9, L.Lekavičius 8.

Całkiem inaczej składał się mecz wicemistrzów LKL. Lietuvos rytas (13/2) pod kierownictwem Tomasa Pačėsasa wygrali z Pieno žvaigždes Poswol (5/9) 96:69 (17:14, 28:13, 26:27, 25:15).

Od początku meczu Pieno žvaigždes nie ustępowali w klasie dla wilnian i po pierwszych dziesięciu minutach Lietuvos rytas miał tylko 3 punkty przewagi (17:14). W drugiej kwarcie Rytas zwiększył bieg tym samym zwiększając prowadzenie (45:27). W drugiej połowie meczu drużyna z Poswolu jeszcze próbowała dogonić Rytas, udało jej się zmniejszyć prowadzenie wilnian do 15 punktów (32:47). Po przerwie minutowej wicemistrzowie znów zwiększyli przewagę i po trzydziestu minutach wynik był 71:54. W ostatniej kwarcie Rytas osiągnął rekordową przewagę w 29 punktów a ostateczny rezultat meczu wyniósł 96:69.

Lietuvos rytas: A.Gudaitis i A.Juškevičius po 19, A.Kavaliauskas 16 (6 zbiórek), K.Lawrynowicz (6 zbiórek) i N.Laprovittola (5 asyst ) po 9.

Pieno žvaigždės: O.Olisevičius 15 (5 zbiórek), R.Moore 13, D.Low 11 (6 zbiórek), A.Agafonov 10, S.Babrauskas 9.