• 23 października, 2016 22:22

Kolarstwo torowe: Simona Krupeckaitė mistrzynią Europy

Litewska kolarka torowa Simona Krupeckaitė na mistrzostwach Europy we Francji wywalczyła złoty medal zawodów w sprincie w finale pokonując rosyjską kolarkę, Anastasiję Wojnową.

Dla pochodzącej z Uciany 33-letniej zawodniczki był to już trzeci złoty medal mistrzostw Europy, aczkolwiek pierwszy w konkurencji sprint.

W niedzielnym finale Krupeckaitė z wynikiem 2:0 pewnie pokonała Wojnową, która w półfinale pokazała najlepszy czas zawodów. Na najniższym stopniu podium stanęła Hiszpanka, Tania Calvo Barbero.

W sumie litewska reprezentacja we Francji wywalczyła dwa złote i jeden brązowy krążek. W W scratchu, czyli wyścigu na 10 kilometrów triumfowała litewska kolarka Aušrinė Trebaitė, a w sprincie drużynowym kobiet brąz wywalczyły Simona Krupeckaitė i Miglė Marozaitė.

Z kolei Polacy wywalczyli w sumie na podparyskim welodromie pięć medali: złoty – drużyna sprinterów, trzy srebrne – drużyna kobiet na 4 km na dochodzenie, Adrian Tekliński w wyścigu scratch i Justyna Kaczkowska w wyścigu na 3 km, oraz brązowy – Katarzyna Pawłowska w punktowym.

Kolejne ME dobędą się za rok w stolicy Niemiec, Berlinie.