Kolarstwo: Izagirre wygrał etap Dookoła Szwajcarii, Lopez liderem

Hiszpan Jon Izagirre (Movistar) wygrał siódmy etap kolarskiego wyścigu Dookoła Szwajcarii - jazdę indywidualną na czas ze startem i metą w Davos (16,8). Liderem został drugi w sobotę Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez (Astana).

Izagirre wyprzedził Lopeza o 18 s, a trzeci, ze strata 19 s, był słynny Szwajcar Fabian Cancellara (Trek). Z Polaków najlepiej spisał się wracający do formy po kontuzji Maciej Bodnar. Kolarz ekipy Tinkoff został sklasyfikowany na 14. miejscu – 47 s straty.

W klasyfikacji generalnej Lopez ma osiem sekund przewagi nad Amerykaninem Andrew Talanskym (Cannondale). Paweł Cieślik (Verva ActiveJet) jest 15. – 6.03 straty.

Impreza, będąca dla wielu uczestników generalnym sprawdzianem przed Tour de France, zakończy się w niedzielę.