• 29 czerwca, 2015 12:04

Karolina Sawko dwukrotną srebrną medalistką mistrzostw Litwy

25-26 czerwca w Wilnie odbyły się zawody Mistrzostw Litwy wśród młodzików, w których bardzo dobrze wystąpili biegacze rejonu Wileńskiego, zajmując zespołowo 5 miejsce wśród 33 rejonów Litwy, zdobywając 227 punktów.

Marian Kaczanowski

Najlepiej wystąpiła wychowanka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Karolina Sawko, zdobywając dwa srebrne medale. W pierwszym dniu zawodów Karolina startowała na dystansie 400 m i tylko na ostatnich metrach minimalnie ustąpiła zawodniczce z Wilna. Karolina 400 m pokonała za 57,41 sek.

Srebrny medal także zdobył Algis Dopolskas w biegu na 1500 metrów z przeszkodami z czasem 5 min. 02,47 sek. Wiktoria Leszczewska zajęła 5 miejsce, pokonując 1000 m z przeszkodami za 3 min. 52,88sek. Punkty dla rejonu Wileńskiego zdobyli także Augustė Januškevičiūtė i Jarosław Siemaszko za zajęcie 10 miejsc w biegu na 1500 m. Augustė dystans pokonała za 5 min. 31,59 sek., a Jarosław za 4 min. 55,07 sek. Roland Wasiljew 100 m pokonał za 12,60 sek. i zajął 14 miejsce.

W drugim dniu zawodów Karolina Sawko także stanęła na drugim schodku podium tym razem zajmując 2 miejsce w biegu na 800 m. Karolina dystans pokonała za 2 min. 19,15 sek. W biegu na 2000 m Augustė Januškevičiūtė zajęła 8 miejsce z czasem 7 min. 34,62 sek, a Wiktoria Leszczewska finiszowała 10 (7 min. 41,02 sek.). W biegu na 3000 m startowało aż 4 biegaczy rejonu stołecznego. Najlepiej prezentował się Algis Dopolskas, zajmując 5 miejsce (10 min. 25,93 sek.), Grzegorz Siemaszko zajął 6 miejsce (10 min. 28,91sek.), Jarosław Siemaszko finiszował 7 (10 min. 37,25 sek.), a Ernestas Lelis 8 (10 min. 39,28 sek.).

W dniu 31 lipca Karolina Sawko będzie reprezentowała Litwę w Trójmeczu Państw Bałtyckich na Łotwie.