• 13 sierpnia, 2014 17:48

Karol Dąbrowski zdobył dwa medale na letnich mistrzostwach Łotwy

W miniony weekend w Priekule odbyły się biatlonowe letnie mistrzostwa Łotwy w sprincie na nartorolkach i w biegu ze wspólnego startu. Z dwoma medalami z zawodów wrócił Karol Dąbrowski.

W pierwszym dniu zawodów w sprincie na nartorolkach w półfinale na dystancji 2,3 km ze strzelaniem leżąc + stojąc Karol strzelał bezbłędnie i zajął 1 miejsce, awansując do finału. W drugim półfinale Tomas Kaukėnas miał 4 karne kręgi, co dało mu 5 miejsce i brak awansu do finału.

W finale biatloniści jechali na rolkach 5×1 km strzelając leżąc+leżąc+stojąc+stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał zawodnicy mieli do pokonania karny krąg o długości 150 m. Pierwsze trzy strzelania Karol Dąbrowski wykonał bezbłędnie i na ostatnie strzelanie stojąc przyjechał liderem, ale popełnił jeden błąd i po pokonaniu dodatkowych 150 m. na mecie zajął ostatecznie 3 miejsce, ustępując 24 sek. Łotyszowi Ronaldowi Puzulisowi i 11 sek. dla Rosjaninowi Semionowi Shilovi. Karol 5 km pokonał za 17 min 03 sek.

W drugim dniu zawodowcy rywalizowali w krosie ze startu wspólnego na dystansie 6 km ze strzelaniem leżąc+leżąc+stojąc+stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karny krąg o długości 80 m. Karol Dąbrowski pierwsze strzelanie wykonał bezbłędnie i objął prowadzenie. Na drugim strzelaniu pomylił się jeden raz i razem z kolegą z reprezentacji Litwy Tomasem Kaukėnasem biegli na prowadzeniu. Na trzecim strzelaniu Karol pomylił się raz, a jeszcze 2 błędy popełnił na czwartym strzelaniu stojąc. Po pokonaniu karnych kręgów i ostatniego kilometra finiszował drugi, ustępując tylko Tomasowi Kaukėnasowi. Karol Dąbrowski 6 km pokonał w ciągu 26 min. 41 sek.