Juventus przegrał z Fiorentiną, awans AJ Auxerre i EA Guingamp

Juventus Turyn przegrał przed własną publicznością z Fiorentiną 1:2 (1:1) w pierwszym meczu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Włoch. Rewanż we Florencji zostanie rozegrany 7 kwietnia.

Obie bramki dla gości zdobył Egipcjanin Mohamed Salah – w 11. i 56. minucie, a gola dla mistrzów Włoch strzelił w 24. minucie Hiszpan Fernando Llorente. Bohater spotkania – Salah, wypożyczony miesiąc temu z Chelsea Londyn – strzelił dla Fiorentiny w siedmiu meczach aż sześć goli: trzy w Serie A, jeden w Lidze Europejskiej i dwa w Pucharze Włoch.

To pierwsza porażka piłkarzy „Starej Damy” w oficjalnym meczu na własnym stadionie od 10 kwietnia 2013 roku, kiedy to przegrali w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium 0:2. Seria bez porażki trwała 47 meczów. Dzień wcześniej Lazio zremisowało w Rzymie z broniącym trofeum Napoli 1:1. Rewanż w Neapolu – 8 kwietnia.

Zespoły AJ Auxerre oraz broniący trofeum En Avant Guingamp uzupełniły w czwartek stawkę półfinalistów piłkarskiego Pucharu Francji. Wcześniej awans wywalczyły Paris Saint-Germain i AS Saint-Etienne.

W meczu drugoligowców Auxerre pokonało na wyjeździe w rzutach karnych Brest 4-2. W regulaminowym czasie i dogrywce bramki nie padły.

Niezwykle dramatyczne derby Bretanii obejrzeli kibice w Lorient, gdzie czwartoligowy Concarneau zmierzył się z grającym w ekstraklasie Guingamp. Goście objęli prowadzenie już w trzeciej minucie po trafieniu Christophe’a Mandanne’a. W 22. wyrównał Christophe Gourmelon. I gdy wydawało się, że potrzebna będzie dogrywka, Claudio Beavue w 92. minucie zapewnił awans drużynie Guingamp.

W środę w szlagierowym spotkaniu Paris Saint-Germain wygrał u siebie z AS Monaco 2:0 po bramkach Brazylijczyka Davida Luiza i Urugwajczyka Edinsona Cavaniego. We wtorek z awansu cieszyli się zawodnicy AS Saint-Etienne, którzy pokonali na wyjeździe w rzutach karnych trzecioligowy Boulogne-sur-Mer 4-3. Po 90 minutach i dogrywce było 1:1.