Juventus brązowym medalistą ligi LKL

Po raz pierwszy w historii klubu Juventus Uciana sięgnął po medale ligi LKL. Juventus pokonał na wyjeździe zespół Neptūnas 84:69 i w serii do trzech wygranych triumfował 3:2.

Chociaż przed ostatnim meczem w Kłajpedzie to gospodarze byli uważani za faworytów, to przyjezdni już w pierwszej kwarcie rozwiali wszelkie wątpliwości – 23:13. Po przerwie ich przewaga wzrosła do 20 punktów (55:35), a Neptūnas ciągle nie mógł znaleźć swojej gry.

Gospodarze rywali pokonali tylko pod koszami (43-30). Juventus celniej rzucał z każdej pozycji i zanotował 11 asyst.

Neptūnas: Donatas Zavackas 13, Valdas Vasylius 12, Martynas Mažeika 10, Mindaugas Girdžiūnas 10.

Juventus: Rashaun Broadus 25 (10 asyst), Arvydas Šikšnius 20, Egidijus Dimša 10, Edgaras Stanionis 10, Simas Buterlevičius 8 (11 zbiórek).