Jasikevičius zadebiutował w Eurolidze jako główny trener

Kowieński Žalgiris w trzeciej rundzie rozgrywek Top - 16 Euroligi uległ na wyjeździe drużynie Real Madryt 86:92 (18:26, 24:19, 11:20, 33:27).

Šarūnas Jasikevičius zadebiutował w meczu Euroligi jako główny trener Žalgirisu. Niestety, ale pierwsze doświadczenie młodego trenera zakończyło się porażką dla drużyny z Kowna. Cieszy jednak fakt, że mistrzowie Litwy godnie się reprezentowali na tle jednego z najbardziej utytułowanych klubów Europy — Real Madryt.

Spotkanie lepiej rozpoczął Real Madryt (10:2). Žalgiris także rozegrał udany odcinek kwarty, który rzutem za trzy rozpoczął Edgaras Ulanovas (14:12). Z biegiem czasu mistrzowie Euroligi znów przejęli kontrolę w meczu, a pierwsze dziesięć minut zakończyli z 10 – punktową przewagą (18:26).

Ostatnią kwartę celnym rzutem za trzy rozpoczął Kelvin Creswell Rivers (68:53). W przeciągu sześciu minut mistrzom Litwy udało się zmniejszyć deficyt do 8 punktów (70:78). Renaldas Seibutis dodał dwa punkty oraz celny rzut wolny (73:78). Obrońca Real Madryt Rivers nie miał zamiaru się poddać i skuteczną grą w ofensywie zwiększył prowadzenie swojej drużyny (84:76). Pomimo starań Žalgirisu mistrzowie Hiszpanii utrzymali przewagę po swojej stronie i celebrowali zwycięstwo z wynikiem 92:86.

Real: F.Reyes 24 pkt. (6 zbiórek), G.Ayon 16 pkt. (15 zbiórek), K.C.Rivers 14 pkt., J.Mačiulis 12 pkt. (2/5 rzuty za dwa., 1/4 rzuty za trzy, 5/5 rzuty wolne, 3 zbiórka), A.Nocioni 6 pkt.

Žalgiris: R.Seibutis 13 pkt., S.Vene, B.Motum, O.Hanlan i E.Ulanovas po 10 pkt., M.Kalnietis (6 asyst) i I.Vougiouk po 9 pkt.