• 14 marca, 2014 6:44

Indian Wells – Dołgopołow i Na Li w półfinałach

Najwyżej rozstawiona Chinka Na Li pokonała Słowaczkę Dominikę Cibulkovą (nr 12.) 6:3, 4:6, 6:3 i została trzecią półfinalistką turnieju WTA Tour w kalifornijskim Indian Wells.

Spotkanie było rewanżem za finał jedynej dotychczas w tym roku imprezy wielkoszlemowej. W Melbourne Li wygrała w dwóch setach. Teraz, by zwyciężyć potrzebowała dwóch godzin i 37 minut.

W półfinale wiceliderka światowego rankingu zagra z triumfatorką meczu między Amerykanką Sloane Stephens (nr 17.) a Włoszką Flavią Pennettą (20.). Ten pojedynek odbędzie się w nocy na piątek czasu warszawskiego.

W środę awansowała też Agnieszka Radwańska. Z kolei rywalką rozstawionej z „dwójką” Isi będzie w piątek grająca z numerem szóstym Rumunka Simona Halep.

W turnieju mężczyzn ukraiński tenisista Ołeksandr Dołgopołow został pierwszym półfinalistą. W ćwierćfinale pokonał Kanadyjczyka Milosa Raonica 6:3, 6:4.

Dołgopołow, obecnie 31. w światowym rankingu, w trzeciej rundzie wyeliminował Hiszpana Rafaela Nadala.