• 27 czerwca, 2015 17:06

Igrzyska Europejskie: Šidlauskas i Navickas z medalami

Kolejne dwa medale dla reprezentacji Litwy na Igrzyskach Europejskich w Baku. Srebro zdobył pływak Andrius Šidlauskas, a brąz wywalczył badmintonista Kęstutis Navickas.

Pływak Andrius Šidlauskas zdobył brązowy medal Igrzysk Europejskich na 100 m stylem klasycznym rezultatem 1:01,42 min. Po 50 m Litwin płynął pierwszy, jednak na ostatnich metrach wyprzedził go Rosjanin Anton Chupkov (1:00,65), który poprawił również młodzieżowy rekord świata. Trzecie miejsce zajął Charlie Attwood z Wielkiej Brytanii (1:01,71).

Šidlauskas zdobył już drugi medal na Igrzyskach Europejskich w Baku – wcześniej triumfował na dwukrotnie krótszym dystansie.

Brązowy medal wywalczył Kęstutis Navickas. 31-letni badmintonista w półfinale przegrał z Pablo Abiano 1-2 (22:20, 16:21, 13:21) i zapewnił sobie najniższy stopień podium, bowiem mecz o 3. miejsce nie jest rozgrywany. W finale Abian zmierzy się z Duńczykiem Emilem Holstem, który w swoim półfinale pokonał Niemca Dietera Domke 2-0 (21:14, 21:15).

Brąz zdobył też Karol Zbutowicz. Pływak zajął trzecie miejsce w rywalizacji na 400 m stylem zmiennym z rezultatem 4.22,22. Złoto wywalczył Rosjanin Nikołaj Sokołow – 4.19,44, a srebro jego rodak Igor Bałyberdin – 4.20,80.

Złoty krążek dla Litwy zdobył wcześniej kajakarz Henrikas Žustautas, a brąz wywalczyły zaś siatkarki plażowe Monika Povilaitytė i Ieva Dumbauskaitė oraz sambiści Rūta Aksionova i Radvilas Matukas.