• 19 czerwca, 2015 16:45

Igrzyska Europejskie: Siatkarki Povilaitytė i Dumbauskaitė w półfinale

Monika Povilaitytė i Ieva Dumbauskaitė pokonały Czeszek Karolinę Rehackovą i Eliskę Galovą 2:0 (21:17, 21:14) i awansowały do półfinału turnieju siatkarek plażowych w Igrzyskach Europejskich w Baku.

W pierwszym secie Czeszki prowadziły 5:1, jednak Litwinki szybko wyrównały (10:10) i nie odpuściły aż do końca, wygrywając set 21:17. W drugiej odsłonie emocji praktycznie było: Monika Povilaitytė i Ieva Dumbauskaitė prowadziły od pierwszej do ostatniej piłki.

Litwinki kolejnych rywalek poznają po meczu Rosjanek z Austriaczkami. Ten mecz w sobotę.

Povilaitytė i Dumbauskaitė są niepokonane od początku rozgrywek, a w 1/8 finału pokonały Polki Karolinę Baran i Jagodę Gruszczyńską. W decydującym secie Polki obroniły jedną piłkę meczową oraz same jednej nie wykorzystały.