• 21 czerwca, 2015 11:09

Igrzyska Europejskie: Drugi medal dla Litwy!

Monika Povilaitytė i Ieva Dumbauskaitė wywalczyły brązowy medal w turnieju siatkówki plażowej na Igrzyskach Europejskich w Baku.

Litwinki w meczu o trzecie miejsce pokonały Włoszki Laurę Giomboni i Giulę Toti 2-0 (21:19, 21:19). Mecz trwał 40 minut. To jest pierwszy medal dla Monika Povilaitytė i Ieva Dumbauskaitė na zawodach takiej rangi. W sumie na Igrzyskach Europejskich Litwa wywalczyła drugi medal – wcześniej złoto zdobył 20-letni kajakarz Henrikas Žustautas.

W pierwszym secie gra była wyrównana (4:3, 6:4, 8:6) i Litwinki wyrwały się dopiero po zagraniu na 16:14. Podobnie wyglądała druga odsłona pojedynku. Włoszki prowadziły (5:3, 7:4, 11:8) i dopiero przy stanie 19:18 dla Giomboni i Toti Litwinki zdobyły trzy piłki z rzędu i mogły się cieszyć z medalu.

„Byłyśmy smutne po przegranych półfinale, jednak po powrocie do miasteczka zrozumiałyśmy, że medal jest jest na wyciągnięcie ręki. Zwycięstwo dedykuję wszystkim, którzy nam kibicowali. Dziękujemy wam, bo to dodatkowo nas motywowało” – po meczu mówiła Povilaitytė.

Mistrzyniami Igrzysk Europejskich zostały Szwajcarki Nina Betschart i Nicole Eiholzer, które w finale pokonały Austriaczki Lenę Marię Plesiutschnig i Katarinę Schutzenhofer 2-1 (21:16, 14:21, 15:13).