• 8 lutego, 2021 10:15

Iga Świątek: nokaut w dwóch setach

Iga Świątek pokazała olśniewający tenis w poniedziałkowym meczu w wielkoszlemowym Australian Open 2021. Polka odprawiła rywalkę, z którą w ubiegłym sezonie przegrała w Rzymie. Tenisistka znokautowała Arantxę Rus w dwóch szybkich setach.

sportowefakty.pl

W poniedziałek Iga Świątek (WTA 17) rozpoczęła trzeci występ w Australian Open. W 2019 roku odprawiła jedną rywalkę, a w ubiegłym sezonie awansowała do IV rundy. Dla Polki jest to pierwszy start w takiej imprezie w roli wielkoszlemowej mistrzyni. W kapitalnym stylu triumfowała w Rolandzie Garrosie 2020. Na otwarcie turnieju w Melbourne pokazała olśniewający tenis i pokonała 6:1, 6:3 Arantxę Rus (WTA 77), której uległa w ubiegłym sezonie w Rzymie.

W ciągu 76 minut Świątek zdobyła 24 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Polka raz została przełamana, a sama wykorzystała pięć z 17 szans na przełamanie. Naliczonojej 16 kończących uderzeń i 17 niewymuszonych błędów. Rus miała 21 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek.