• 22 lutego, 2015 18:22

Holandia: gol Milika i remis Ajaxu

Ajax Amsterdam, który pokonał Legię Warszawa 1:0 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej, zremisował wyjazdowe spotkanie 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Holandii z Willem II 1:1. Bramkę dla gości zdobył Arkadiusz Milik.

Milik, który rozegrał cały mecz, wpisał się na listę strzelców w 37. minucie, wykorzystując podanie Duńczyka Lasse Schoenego. Po strzale Polaka piłka odbiła się od jednego z obrońców, co zmyliło bramkarza gospodarzy. Wyrównał w 52. minucie Ali Messaoud, wykorzystując błąd obrońcy Nicka Viergevera.

To dziewiąte trafienie ligowe w tym sezonie Milika, który w końcówce spotkania w Tilburgu zobaczył jeszcze żółtą kartkę. Reprezentant Polski ustępuje o sześć liderowi klasyfikacji strzelców – Memphisowi Depayowi z PSV Eindhoven.

Ajax zgromadził 50 punktów i jest wiceliderem tabeli. Prowadzi zdecydowanie PSV z dorobkiem 64 pkt.

Rewanżowy mecz mistrza Holandii z Legią na Łazienkowskiej odbędzie się w czwartek, jednak bez udziału publiczności, co jest efektem kary nałożonej na polski klub za zachowanie kibiców przy okazji wyjazdowej potyczki z Lokeren w fazie grupowej LE. Jedynką bramkę meczu w Amsterdamie zdobył Milik.