Hiszpania: niespodziewana porażka Barcelony z Malagą

Po jedenastu kolejnych zwycięstwach, licząc wszystkie rozgrywki, piłkarze Barcelony niespodziewanie ulegli u siebie 0:1 ekipie Malagi w 24. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Decydującego o porażce gola stracili już w siódmej minucie, po błędzie obrońcy.

Po wznowieniu gry przez bramkarza gości, Brazylijczyk Dani Alves próbował podawać do strzegącego bramki „Dumy Katalonii” Chilijczyka Claudio Bravo. Zrobił to jednak niedokładnie, piłkę przejął Juanmi, bez problemu minął golkipera gospodarzy i trafił do siatki.

Później Barcelona nie potrafiła znaleźć sposobu na defensywę Malagi. Porażka oznacza, że Katalończycy mają 56 punktów i tracą jeden do lidera tabeli – Realu Madryt, a „Królewscy” swój wyjazdowy mecz z Elche Przemysława Tytonia rozegrają dopiero w niedzielę. Taki wynik nie jest też dobrym prognostykiem przed wtorkowym spotkaniem 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym rywalem „Barcy” będzie mistrz Anglii Manchester City.

Trzecie miejsce z 53 punktami zajmuje Atletico Madryt. Mistrz Hiszpanii zrehabilitował się przed swoimi kibicami za niedawną porażkę z Celtą Vigo 0:2 i w sobotni wieczór pokonał u siebie Almerię 3:0. Wszystkie gole padły w początkowej fazie meczu. W 13. minucie rzut karny wykorzystał Chorwat Mario Mandzukic, a później dwa trafienia – po asystach Mandzukica – zaliczył Francuz Antoine Griezmann.

Wciąż trzy punkty do Atletico traci Valencia. „Nietoperze” pokonały na wyjeździe ostatnią w tabeli Cordobę 2:1, odnosząc trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu