• 9 lutego, 2015 5:55

Hiszpania: pierwszy ligowy gol Krychowiaka, Barca punkt za Realem

Piłkarz reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak strzelił pierwszą bramkę w hiszpańskiej ekstraklasie, ale jego zespół FC Sevilla przegrał na wyjeździe z Getafe 1:2 w meczu 22. kolejki Primera Division.

Defensywny pomocnik reprezentacji Polski trafił do bramki w 66. minucie, kiedy jego zespół przegrywał 0:1 po trafieniu z rzutu karnego Alvaro Vazqueza (29). Krychowiak popisał się bardzo mocnym strzałem z około 30 metrów. Uderzenie było na tyle precyzyjne, że bramkarz nie zdołał sięgnąć piłki, która wpadła do bramki tuż przy lewym słupku.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Pedro Leon, który wpakował piłkę do siatki z kilku metrów, bo dwóch wcześniejszych uderzeniach kolegów z zespołu.

Barcelona, po wyjazdowym zwycięstwie nad Athletic Bilbao 5:2, nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii, ale już tylko punkt traci do prowadzącego Realu Madryt. Bohaterem spotkania był Argentyńczyk Lionel Messi.

Messi w 15. minucie strzałem z rzutu wolnego zapewnił ekipie z Katalonii prowadzenie. To jego 23. ligowe trafienie w tym sezonie. Łącznie dla swojego klubu zdobył w nim już 33 gole w 31 występach. Argentyńczyk później zajął się wypracowywaniem pozycji kolegom. W 26. minucie idealnie obsłużył Luisa Suareza, pomagając Urugwajczykowi zakończyć serię sześciu spotkań bez gola.

W drugiej połowie po jego zagraniu piłkę do własnej bramki skierował Oscar de Marcos, a później jeszcze asystował przy 16. w rozgrywkach golu Brazylijczyka Neymara, a także miał udział w akcji, po której Pedro Rodriguez w 86. minucie ustalił rezultat. Bramki dla gospodarzy uzyskali Mikel Rico w 55. i Aritz Aduriz w 66. minucie.