• 23 sierpnia, 2016 13:58

Golf: Polka z Wilna mistrzynią Polski

Cztery dni rywalizacji na polu Sierra GC wyłoniły triumfatorów Citi Handlowy XXII Mistrzostw Polski w golfie. Jedną z reprezentantek Litwy oraz mistrzynią w swojej grupie wiekowej została 12-letnia uczennica Szkoły Średniej im. Władysława Syrokomli w Wilnie, Gabriela Maculewicz.

22. edycja mistrzostw „Polish Championships” zgromadziła rekordową liczbę 125 uczestników, z czego 52 zagranicznych zawodników z Niemiec, Czech, Wegier, Łotwy, Litwy i Finlandii.

Pierwsze dwie rundy, rozgrywane w stroke play brutto, wyłoniły zwycięzców w różnych kategoriach wiekowych.

Najlepszą młodziczką została Gabriela Maculewicz (Litwa) z sumą 198 uderzeń. Litwinka zdystansowała o 8 uderzeń srebrną medalistkę Nele Diedrich (Niemcy). Brązowy medal wywalczyła Anna Łęcka (Kalinowe Pola GC) z wynikiem 192.

W rozmowie dla zw.lt 12-letnia uczennica Szkoły Średniej im. Władysława Syrokomli podzieliła się wrażeniami z turnieju.

Jak się czujesz będąc mistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej?

Jestem z siebie dumna, ponieważ długo przygotowywałam się do tego turnieju i jechałam do Polski tylko po to aby wygrać, więc niezmiernie się cieszę.

Jak oceniasz konkurencję na tym turnieju?

Konkurencja była na wysokim poziomie, ponieważ w turnieju wzięło udział sporo golfistów nie tylko z Polski, ale i innych krajów. Oczywiście było trudno zwyciężyć, ale się udało.