• 8 lipca, 2016 7:56

Giro d’Italia kobiet: awans Niewiadomej, Leleivytė na 15 miejscu

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) zajęła siódme miejsce na szóstym etapie kolarskiego wyścigu Giro d'Italia kobiet. Do mety w Madonna della Guardia dojechała ze stratą 2.58 minut do zwyciężczyni, Amerykanki Evelyn Stevens (Boels Dolmans). Litwinka Rasa Leleivytė ostatecznie zajęła 15 pozycję od liderki tracąc 11.19 minut.

Koszulkę liderki odzyskała inna Amerykanka Megan Guarnier, która finiszowała na drugiej pozycji, tracąc do swojej koleżanki klubowej sześć sekund.

W klasyfikacji generalnej Guarnier wyprzedza kolejną Amerykankę Marę Abbott (Wigle High5) o 46 s oraz Stevens o 1.03. Niewiadoma awansowała z dziewiątej na siódmą pozycję i traci 6.40 min do liderki. Leleivytė po 6 etapach jest na 21 miejscu spośród 120 zawodniczek a od pierwszego miejsca dzieli ją 26.43 minut.

Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) wciąż zajmuje 17. miejsce, ale jej strata wzrosła do 23.24. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) nie stanęła na starcie etapu.