• 28 maja, 2015 17:29

French Open: w 2. rundzie Janowicz przegrał z Mayerem

Jerzy Janowicz przegrał z rozstawionym z numerem 23. argentyńskim tenisistą Leonardo Mayerem 4:6, 4:6, 7:6 (7-1), 1:6 w drugiej rundzie wielkoszlemowego French Open, na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu.

Janowicz podkreślał przed meczem, że Mayer ma niewiele słabych punktów, a wyróżnia się ofensywnym stylem gry i dobrym serwisem. Argentyńczyk potwierdził to w czwartek. Przeważnie szybko wygrywał gemy przy swoim podaniu. Starał się wykorzystywać każdą okazję na zakończenie wymiany wygrywającym uderzeniem. A tych miał sporo. Łodzianin starał się nadrabiać słabszy tego dnia return innymi elementami.

Był to ich drugi pojedynek w Paryżu – w środę w pierwszej rundzie debla również triumfował Mayer. W poprzedniej konfrontacji w singlu – w 1/8 finału tegorocznego turnieju w Sydney zawodnik z Ameryki Południowej wygrał w trzech setach.

Najlepszym wynikiem Janowicza we French Open jest trzecia runda. Dotarł do niej w dwóch poprzednich edycjach. Argentyńczyk również jeszcze nigdy nie był w 1/8 finału, a rundę wcześniej odpadał w latach 2010-12 oraz w minionym sezonie.

Janowicz był ostatnim polskim singlistą w tegorocznej edycji zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa. Mecze otwarcia przegrały rozstawiona z „14” Agnieszka Radwańska oraz Magda Linette, a w drugiej rundzie w środę wyeliminowana została Paula Kania.

Odpadła też rozstawiona z numerem piątym Caroline Wozniacki. Dunka polskiego pochodzenia uległa Niemce Julii Goerges 4:6, 6:7 (7-4).

Piąta w światowym rankingu Wozniacki walczyła z 72. w tym zestawieniu Niemką przez godzinę i 46 minut, ale nie potrafiła przejąć inicjatywy.