• 16 lipca, 2014 21:05

Francuz Tony Gallopin z grupy Lotto wygrał 11. etap Tour de France

Francuz Tony Gallopin (Lotto) wygrał w Oyonnax jedenasty etap kolarskiego wyścigu Tour de France. Znów aktywny był Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step), który ostatecznie zajął 28. miejsce.

Litwin Ramūnas Navardauskas wyprzedził zaledwie pięciu rywali i uplasował się na 174. miejscu. Kolarz do lidera stracił 20 minut 26 sekundy. W klasyfikacji generalnej Litwin spadł na 163. lokatę i do pierwszego miejsca traci już 2 godziny i 32 sekundy.

W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany. Prowadzi Włoch Vincenzo Nibali (Astana). Drugi jest Australijczyk Richie Porte (Sky), który traci 2.23 min. Kwiatkowski awansował z 13. na 12. pozycję – 4.39 straty.

Polaka bardzo dużo sił kosztował poniedziałkowy etap. Jeszcze 5,5 km przed jego zakończeniem znajdował się na czele, ale podczas ostatniej wspinaczki słono zapłacił za aktywną jazdę. Dobrze jednak wykorzystał wtorek, który był dniem przerwy i w środę znowu niewiele zabrakło mu do zwycięstwa.

W czwartek kolarze przejadą 185,5 km z Bourg-en-Bresse do Saint-Etienne. Trasa jest pagórkowata, ale znajdujące się na niej cztery premie górskie nie należą do bardzo wymagających. W Alpach peleton pojawi się następnego dnia. Relacja na żywo w Eurosporcie.