• 9 czerwca, 2014 0:20

Formuła 1 – Daniel Ricciardo wygrał w Kanadzie

Australijczyk Daniel Ricciardo (Red Bull) wygrał w Montrealu wyścig o Grand Prix Kanady, 7. rundę cyklu w sezonie 2014. Drugi był Niemiec Nico Rosberg (Mercedes GP), który pozostaje liderem klasyfikacji generalnej, a trzeci Sebastian Vettel (Red Bull).

Rosberg został wyprzedzony przez Ricciardo na dwa okrążenia przed końcem wyścigu na prostej przed ostatnim zakrętem. W bolidzie Rosberga od połowy dystansu pojawiły się problemy techniczne.

Wyścigu z powodu awarii układu hamulcowego wyścigu nie ukończył wicelider F1 Brytyjczyk Lewis Hamilton. W Montrealu więc po raz pierwszy w sezonie na najwyższym stopniu podium nie stanął kierowca ekipy Mercedesa, która pomimo tego nadal zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji konstruktorów.