• 28 września, 2015 15:05

Finiszowały Igrzyska sportowe starostw Litwy

W dniu 19 września w Ucianie zakończyły się Sportowe Igrzyska starostw Litwy. W finałowych zawodach w 12 dyscyplinach sportowych wzięło udział ponad 1000 zawodników. Zawody odbywały się w trzyetapowo.

Marian Kaczanowski

W pierwszym etapie odbyły się Igrzyska starostw rejonów. W zawodach starostw Rejonu Wileńskiego wzięło udział prawie 180 uczestników, a zwycięzcami drużynowo zostali przedstawiciele miasta Niemenczyn.

W dniu 5 września w Solecznikach odbyły się strefowe zawody. W zawodach dobrze wystąpili siatkarze z Bujwidz i szachiści z Awiżeń, zajmując 1 miejsca. Przedstawiciele tenisa stołowego i koszykówki seniorów z Niemenczyna zajęli 3 miejsca i trafili do finałowych zawodów. Na 4 miejscu uplasowali się miłośnicy warcabów z Awiżeń. Piłkarze z Kowalczuk oraz koszykarze z Niemenczyna podzielili 5-6 miejsca.

W finałowych zawodach najlepiej powodziło się siatkarzom z Bujwidz, którzy zajęli pierwsze miejsce. Reprezentanci Rejonu Wileńskiego w szachach uplasowali się na 8 miejscu, w tenisie stołowym zostali sklasyfikowani na 16 pozycji. Zespołowo przedstawiciele rejonu stołecznego zajęli 15 miejsce wśród 40 samorządów, zdobywając 15 punktów.

W 2014 roku miłośnicy sportu rejonu Wileńskiego zajęli odległe 29 miejsce z 17 punktami. A więc mamy duży krok do przodu!