Finał LKL: Žalgirs prowadzi w serii finałowej

Kowieński Žalgiris po miażdżącej porażce w drugim pojedynku finałowym o mistrzostwo LKL, odwdzięczył się rywalowi i już w trzecim starciu z wynikiem 78:54 (15:16, 22:11, 29:9, 20:18) pokonał Neptūnas Kłajpedę.

W rywalizacji do 4 zwycięstwo prowadzą kownianie 2:1.

Mistrzowie Litwy, którzy w sobotę zostali zdruzgotani wczoraj przed własną publicznością pokazali zupełnie inne oblicze. Już od pierwszych minut inicjatywa należała do gospodarzy, a przewagę zapewniające zwycięstwo Žalgiris uzyskał już w drugiej odsłonie.

Po przerwie sytuacja Neptūnasa tylko się pogorszyła, a przewaga broniących tytuł kownian wynosiła 32 punkty. Žalgiris w tym pojedynku popełnił tylko 6 strat, rywale natomiast 18.

4 mecz serii zostanie rozegrany w piątek w Kłajpedzie.

Žalgiris: Renaldas Seibutis i Ian Vougioukas po 14, Jerome Randle 10, Paulius Jankūnas 9, Brock Motum 8, Vytenis Lipkevičius 5

Neptūnas: Martynas Mažeika 13, Mindaugas Girdžiūnas 12, Vytautas Šarakaukas 8, Daniel Ewing 5.