Finał LKL: Žalgiris po raz kolejny obronił tytuł

Kowieski Žalgiris znów został triumfatorem rozgrywek litewskiej ligi koszykówki. W piątym pojedynku finałowym kownianie z wynikiem 97:70 pokonali Neptūnas Kłajpedę i w serii do czterech zwycięstw odnieśli sukces z wynikiem 4:1.

W rozgrywkach LKL Žalgiris triumfował 6 raz z kolei tym samym i powtórzył z sukces z 1993-1999 lat, gdy także triumfował w 6 finałach z rzędu. W sumie jest to już 18 trofeum dla kownian od odzyskania niepodległości.

Przewaga mistrzów Litwy nabrała kształtu już na początku drugiej odsłony. Po kilku udanych zagrywkach Žalgiris poszedł za ciosem i wygrał odcinek z wynikiem 20:0. Po pierwszej połowie przewaga kownian nie wywoływała żadnych wątpliwości- 54:31. W drugiej połowie pojedynku Neptūnas było stać na zmniejszenie prowadzenia rywali do 14 „oczek”. Ostatecznie Žalgiris triumfował z wynikiem 97:70.

Žalgiris: J.Randle (7 asyst) 16, B.Motum 13, R.Seibutis 11, P.Jankūnas (6 zbiórek), M.Pocius i R.Javtokas po 10

Neptūnas: D.Ewing 19, M.Mažeika 11, J.Grant 10, M.Girdžiūnas 8.