Finał LKL: Neptūnas miażdży kownian i wyrównuje serię

Koszykarze Neptūnas Kłajpeda rozegrali fantastyczny pojedynek i zmiażdżyli broniący tytuł Žalgiris Kowno 76:54 (21:11, 27:14, 14:15, 14:14) w drugim meczu finałowym o mistrzostwo Litwy w koszykówce,

Pojedynek odbył się w Kłajpedzie. Gospodarze świetnie rozpoczęli mecz. Byli skuteczni w ofensywie jak również w obronie, a w ostatniej sekundzie pierwszej odsłony, rozgrywającemu niebiesko- białych Danielowi Ewingowi udało się strzelić skomplikowany rzut zza łuku- 21:11.

W drugiej kwarcie sytuacja mistrzów Litwy pogarszała się, a korzystający z tego Neptūnas zwiększył prowadzenie do 20 punktów- 31:11. Trzecia odsłona była ostatnią szansa dla kownian na powrót do gry. Neptūnas demonstrował wzorową defensywę, co nie pozwolił kownianom na pójście za ciosem. Ostatnia kwarta była już tylko formalnością. Neptūnas celebrował pewne zwycięstwo i wyrównanie serii finałowej na 1:1.

Kolejny pojedynek odbędzie się we wtorek w Kownie o 19:00 czasu litewskiego.

Neptūnas: D.Ewing 15, M.Mažeika 13, T.Plaisted 10, M.Girdžiūnas, T.Bader i V.Šarakauskas po 9.